LHB-Liitto on nyt rekisteröitynyt yhdistys

LHB-Liitto on 15.9.2021 alkaen rekisteröitynyt yhdistys. Tervetuloa jäseneksemme!

Aloitimme toimintamme vapaana kollektiivina toukokuussa 2021. Saimme silloin ilahduttavan paljon tuen osoituksia ja moni kysyikin heti, miten jäseneksi pääsee. Nyt pääsee! Liittymällä jäseneksi takaat pääsysi vain jäsenille tarkoitettuihin tapahtumiin ja tuet toimintaamme. Jokainen uusi jäsen myös lisää painoarvoamme päättäjien silmissä ja siten tukee vaikuttamistyötämme. Jäseneksi voi liittyä kuka tahansa asiaamme kannattava seksuaalisesta suuntautumisesta riippumatta.

Valitsimme yhdistyksen puheenjohtajaksi Iiris Vesalan. 

“Olen aivan älyttömän iloinen, että olemme vihdoinkin virallisesti kirjoissa ja kansissa! Kun paperiasiat ovat kunnossa, voimme keskittyä toiminnan järjestämiseen. Lesbojen, homojen ja biseksuaalien omille kohtaamispaikoille on todella tarvetta!”

Iiris Vesala

LHB-Liitto suunnittelee paraikaa syksyksi ensimmäisiä juhliaan yhdistyksen rekisteröitymisen kunniaksi sekä on käynnistämässä lukupiiriä. Liity jäseneksi, seuraa meitä somessa ja pysy kartalla kuulumisistamme!

Vastaa

%d bloggaajaa tykkää tästä: