LHB-Liiton pikkujoulut 2.12.2023

Tervetuloa LHB-Liiton pikkujouluihin la 2.12. Turkuun!

Kokoonnumme Turun keskustan alueelle juhlistamaan vierähtänyttä toimintavuotta pikkujoulujen merkeissä. Tapahtuma järjestetään vuokratussa saunatilassa hyvien kulkuyhteyksien päässä. Luvassa on letkeää pikkujoulutunnelmaa sekä puheohjelmaa. Yhdistys tarjoaa alkumaljan sekä pikkujouluisaa pikkupurtavaa, lopuista juotavista ja syötävistä osallistujat vastaavat itse. Pikkujoulujen pukukoodina on tonttulakki.

Tapahtuman ovet aukeavat klo 18. Tapahtuma alkaa alkumaljalla sekä vapaalla seurustelulla. Varsinainen ohjelma alkaa klo 19. Ilta jatkuu noin klo 22-23 saakka, minkä jälkeen halukkaat voivat siirtyä jatkoille Turun yöelämään.

Sauna lämpiää koko tapahtuman ajan. Muista ottaa oma pyyhe mukaan!

Tapahtuma on maksuton. Yhdistyksen jäsenen seurassa saa saapua myös ei-jäseniä.

Yhdistyksen jäsenet voivat ilmoittautua tapahtumaan su 19.11. mennessä lähettämällä sähköpostilla osoitteeseen tapahtumat[at]lhb-liitto.fi seuraavat tiedot:

Nimesi
Montako ei-jäsentä mukanasi tulee
Otatko alkumaljan alkoholillisena vai alkoholittomana
Mahdollinen erikoisruokavalio/allergiat

Lähetämme lisätietoja sekä tapahtumapaikan tarkan osoitteen ilmoittautuneille. Lämpimästi tervetuloa juhlimaan kanssamme!

Vastaa

%d bloggaajaa tykkää tästä: